Jak zaplanować publikację wpisu w WordPressie?

Jak zaplanować post w WordPressie

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak duże znaczenie ma regularne publikowanie wpisów na Twojej stronie internetowej? Jeśli prowadzisz swoją stronę www, to zapewne chciałbyś, aby była odwiedzana przez jak największą liczbę użytkowników i znajdowała się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania. Aby to osiągnąć, warto zadbać o systematyczne publikacje.

Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których nie ma możliwości opublikowania nowego wpisu np. ze względu na urlop. Warto zatem skorzystać z opcji automatycznego publikowania. W tym artykule dowiesz się, jak zaplanować publikację wpisu w WordPressie. Wykorzystanie tej funkcjonalności WordPressa pozwoli Ci na regularne dostarczanie wartościowych treści, umożliwiając staranne zaplanowanie ich np. na cały tydzień, nawet podczas twojej nieobecności.

Poniżej pokażę Ci krok po kroku, jak zaplanować publikację wpisu w WordPressie.

Krok 1 – logowanie do kokpitu WP

W pierwszym kroku zaloguj się do panelu administracyjnego Twojej strony internetowej. Następnie przejdź do zakładki Wpisy i dalej do sekcji Wszystkie wpisy.

Jak zaplanować publikację wpisu w WordPressie?

W tym miejscu zobaczysz wszystkie swoje wpisy, zarówno szkice, jak i te już opublikowane. Wybierz teraz u siebie z listy ten wpis, dla którego chcesz zaplanować publikację, a następnie kliknij Edytuj. Jeśli taki wpis jeszcze nie powstał, to możesz go utworzyć, klikając przycisk Dodaj wpis.

Nie pamiętasz hasła logowania? Sprawdź, jak odzyskać hasło do WordPressa?

Krok 2 – planowanie publikacji wpisu

Po przejściu do edycji wpisu zwróć uwagę na sekcję po prawej stronie. W tym miejscu znajdziesz ustawienia publikacji i widoczności. Obok pola Opublikuj wyświetla się ustawienie publikacji, domyślnie ustawione na wartość Natychmiast. Kliknij to miejsce, aby zmienić czas publikacji z natychmiastowego na inny.

Wyświetlony zostanie kalendarz, w którym możesz wybrać datę oraz godzinę publikacji.

Jak dodać automatyczne publikowanie wpisu w WordPressie?

Po wybraniu daty oraz godziny pojawi się niebieski przycisk Zaplanowane w prawym górnym roku. Kliknij go, aby zaplanować publikację wpisu na wybrany dzień. Wpis od tego momentu jest dodany w harmonogramie i gdy wybija odpowiednia godzina, zostanie automatycznie opublikowany.

Sprawdź także: Jak stworzyć prywatny post w WordPressie?

Podsumowanie

Jak widzisz, zaplanowanie automatycznej publikacji wpisów jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się urlopem, czy też nie martwić się podczas dłuższej nieobecności. Pamiętaj, że współcześnie bardzo duży nacisk kładzie się na regularne publikowanie wartościowych treści. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć swoją stronę opartą na WordPressie to zachęcam Cię do zapoznania się z naszym poradnikiem krok po kroku: WordPress – jak zacząć budować własną stronę?

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.