Jak założyć konto na AWS?

O tym, czym jest AWS (Amazon Web Services) pisaliśmy w osobnym artykule. Rozpoczęcie przygody z usługami amazona warto rozpocząć od założenia konta. Poniżej dowiesz się, jak założyć konto AWS wykonując kilka kroków. W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że rejestracja w AWS jest skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego. Poniżej wyjaśnię Ci na czym polega rejestracja, jak również co warto mieć pod ręką, aby sfinalizować proces. 

Krok 1

W celu utworzenia konta w pierwszym kroku przejdź na stronę rejestracji. 

Zostaniesz poproszony o podanie adresu mailowego oraz wskazanie nazwy konta. Pamiętaj, aby podany przez Ciebie adres mailowy był aktywny, gdyż w dalszym etapie będziesz musiał zalogować się na skrzynkę pocztową i potwierdzić rejestrację. Potwierdzenie odbywa się poprzez wpisanie otrzymanego mailowo kodu weryfikacyjnego na stronie rejestracji AWS:


Po wpisaniu kodu weryfikacyjnego zobaczysz okno, w którym musisz nadać hasło dostępowe do swojego konta abonenckiego. Pamiętaj, aby hasło było dość silne. Unikaj haseł typu admin123. Odpowiednie hasło jest podstawą bezpieczeństwa w Internecie.

Krok 2

W drugim kroku będziesz musiał wskazać dane, na jakie ma zostać założone konto. Dane te zostaną uwzględnione w rozliczeniach np. fvat:

Krok 3

W trzecim kroku należy natomiast podać dane karty płatniczej celem weryfikacji danych abonenta. Aby AWS mógł zweryfikować poprawność wpisanych danych, konieczne będzie wykonanie przelewu na minimalną kwotę 1 USD. Kwota, jaka zostanie pobrana może różnić się w zależności od regionu. 

W momencie pisania niniejszego artykułu 1 USD wynosi 4,55 zł.

Krok 4

Krok czwarty to wybranie sposobu weryfikacji tożsamości, masz do wyboru:

  • potwierdzenie danych poprzez wysłanie SMS, na wskazany numer telefonu
  • potwierdzenie danych poprzez połączenie telefonicznie


Jeśli wybierzesz weryfikację poprzez wiadomość sms, to otrzymasz w odpowiedzi kodu autoryzacyjny, który należy wpisać we wskazanym oknie:

To wszystko, teraz wystarczy że wybierzesz plan, jaki Cię interesuje. Przy każdym planie jest opisana specyfikacja oraz zakres usług, którymi się różnią. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z AWS to warto wybrać podstawowy pakiet Basic

Wybór podstawowego pakietu jest doskonały zwłaszcza w początkowym etapie, kiedy chciałbyś przetestować usługi AWS oraz lepiej poznać infrastrukturę.

Teraz wystarczy, że klikniesz potwierdzenie utworzenia konta. 


Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie: Jak założyć konto w AWS? Procedura nie jest ani trudna, ani czasochłonna. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na Twoim urządzeniu, a w kilka chwil będziesz mógł stać się członkiem społeczności AWS.

Przeczytaj także:

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.