Jak zmienić język w WordPressie?

Jak zmienić język w WordPressie

Jeśli posiadasz już swój hosting WordPress i stronę internetową opartą o ten popularny CMS to zapewne wiesz, że sama jego instalacja nie jest bardzo skomplikowana. Podczas procesu instalacji wystarczy podać kilka parametrów, aby go zakończyć. Jednym z takich elementów jest określenie języka. Na szczęście wybór ten w każdej chwili możesz zmodyfikować po zalogowaniu do kokpitu WP. Poniżej dowiesz się, jak zmienić język w WordPressie.

Hosting WordPress
Hosting WordPress ze WWWsparciem na dobry start

Logowanie do konta WordPress

W pierwszym kroku zaloguj się na swoje konto do kokpitu WordPressa. Jeśli nie pamiętasz danych logowania to nic straconego. Skorzystaj z opcji przypomnienia hasła, klikając na stronie logowania przycisk “Nie pamiętasz hasła?“.

Przypomnienie hasła do WordPressa lh pl

Na adres mailowy, który jest przypisany do konta WordPress, przyjdzie wiadomość, zgodnie z którą będzie można ustawić nowe hasło dostępowe.

Zmiana języka

Po zalogowaniu na swoje konto przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie Ogólne.

Jak zmienić język w WordPressie?
Po przejściu do tej sekcji zobaczysz na stronie wiele opcji, które możesz ustawić zgodnie z Twoimi preferenacjami. Aby zmienić język zjedź do pozycji Język witryny. Po rozwinięciu pojawi Ci się dostępna lista języków, jakie możesz ustawić dla swojej witryny internetowej. Wybierz z listy ten, który Cię interesuje. Aby zapisać zmiany, wystarczy, że klikniesz przycisk Zapisz zmiany.

To wszystko, język został zmieniony — wystarczyło dosłownie kilka kliknięć.

Podsumowanie

WordPress jest dość intuicyjnym CMS. Świadczy o tym chociażby nieustanny wzrost ilości stron internetowych, które powstają właśnie na podstawie tego systemu zarządzania treścią. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z WordPressem, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Minie kilka chwil, zanim zaprzyjaźnisz się z WordPressem i poznasz ogrom możliwości, jakie oferuje. Mam nadzieje, że udało mi się wyjaśnić, jak zmienić język w WordPressie w szybki i prosty sposób, nawet dla początkującego użytkownika.

Sprawdź także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress