Domena z oryginalną końcówką wyróżni Cię w Internecie

Wyróżnij się w Internecie, czyli dlaczego warto zainwestować w domenę z oryginalnym rozszerzeniem?

nowe-rodzaje-domen

Na rynku domenowym wciąż królują domeny najwyższego poziomu TLD (Top Level Domain), a wśród nich najpopularniejsza domena .com. Równie chętnie wybieranymi końcówkami są rozszerzenia g(eneric)TLD (.net, .org), a także rozwiązania w postaci domen c(ountry)c(ode)TLD (.pl i inne narodowe). Nie trudno się jednak domyślić, że pula atrakcyjnych biznesowo domen jest ograniczona. Jak poradzić sobie z tym problemem za pomocą nowych nazw n(ew)TLD? Poniżej kilka przykładów domen, które mogą skutecznie wyróżnić Twoją witrynę.

Czym są nowe domeny?

To popularne w ostatnim czasie rozszerzenia wykorzystujące konkretne słowa, które wskazują na charakter treści umieszczanej na stronie WWW. Do najchętniej wybieranych rozwiązań należą domeny .club, .sale .business czy .mobi. Nowe rozszerzenia są najczęściej słowami pochodzącymi z języka angielskiego, lecz na tyle popularnymi w świecie Internetu, że ich znaczenie nie sprawia większego problemu użytkownikom innych narodowości. Wykorzystanie tego bardzo popularnego języka może nadać Twojej ofercie wymiar globalny. Domeny nTLD to przede wszystkim możliwość na wyróżnienie własnej działalności w Internecie, a także na skierowanie nazwy witryny bezpośrednio w konkretną branżę, do której należy nasza firma.

Wśród polskich użytkowników Internetu rejestrujących domeny z własnym nazwiskiem, króluje domena .ski. Nie wynika to jednak z tak dużego zainteresowania biznesem narciarskim (należy przyznać, że zima w ostatnich latach przebiega u nas dość umownie), lecz z brzmieniem większości męskich nazwisk. Rejestrując domenę kowal.ski lub nowakow.ski zyskujemy pomysłowe i oryginalne rozwiązanie. Nie należy jednak zwlekać z rejestracją domeny, gdyż, dla przykładu, moje nazwisko w tej konfiguracji jest już zajęte.

Domeny nTLD sprawdzają się jednak głównie w biznesie. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych zastosowań:

domena-sale

Przykładem może być domena .sale, chętnie wybierana przez wszelkiego rodzaju firmy skupiające się na sprzedaży produktów lub usług. Jeśli tworzysz stronę, która ma stać się wizytówką dla Twojej kampanii sprzedażowej, bądź organizujesz specjalną ofertę wyprzedażową, to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

domena-design

Domeny .design to kolejne oryginalne rozwiązanie skierowane dla firm w branży kreatywnej. To rozszerzenie będzie dobrym wyborem dla projektantów mody, architektów, grafików,  a także wszystkich osób chcących stworzyć swoje portfolio.

domena-mobi

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie rozszerzenia .mobi oraz .website.  

.mobi to końcówka, która została stworzona z myślą o telefonach komórkowych i innych urządzeniach  przenośnych. Bardzo szybko jednak zyskała popularność i stała się domeną wykorzystywaną przy witrynach związanych z nowymi technologiami. Zastosowanie końcówek .mobi oraz .website to rozwiązanie skierowane dla twórców gier, aplikacji mobilnych oraz webdesignerów.

domena-club

Popularnością cieszą się także rozszerzenia związane z rozrywką. Przykładem jest domena .club, która w ciągu pierwszych 10 godzin od udostępnienia osiągnęła liczbę ponad 25 tysięcy rejestracji. Dziś są to już wielomilionowe zasięgi, co sprawiło iż stała się najpopularniejszą domeną rozrywkową w Internecie. Innymi przykładami w tej branży są .cafe, .dance, .events, .party, .pub oraz wiele innych konfiguracji.

Dlaczego warto postawić na nowe domeny?

Korzystanie z nowych domen umożliwi Ci zwiększenie szans na pozyskanie wartościowego, a zarazem oryginalnego adresu dla strony WWW. Wybieranie oryginalnych rozszerzeń daje użytkownikom również większą swobodę w doborze krótkiej i łatwej do zapamiętania nazwy. Należy także pamiętać, że intuicyjna końcówka dla domeny może ułatwić naprowadzenie klienta na konkretną ofertę oraz zwiększyć rozpoznawalność marki w sieci, a przecież właśnie o to nam chodzi w biznesie.

Wszystkie opisywane wyżej rozszerzenia dostępne są w ofercie LH.pl, sprawdź czy wybrana domena jest wolna i zarejestruj ją dla swojej firmy: https://www.lh.pl/domeny 

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Aneta Rutkowska
Lubi gdy wszystko działa, a najlepiej jeżeli działa szybko. W szczególności strony internetowe. Pomaga użytkownikom WordPressa zrozumieć go lepiej. Gdyby fizycy mieli taką umiejętność wyjaśniania skomplikowanych rzeczy, wszyscy rozumielibyśmy fizykę kwantową. Na co dzień koordynuje różne procesy w najlepszej firmie hostingowej w Polsce – LH.pl.