Jak dodać przycisk w WordPressie?

Nie bez powodu WordPress jest jednym z najpopularniejszych CMS do tworzenia stron internetowych. Za pomocą kilku kliknięć nawet początkujący użytkownik jest w stanie dodać wiele przydatnych funkcjonalności na swojej stronie. Jednym z takich rozwiązań jest dodanie przycisku we wpisie WordPress. Jest to przydatne zwłaszcza kiedy, chcesz przekierować użytkownika do innej podstrony np. kalendarza z rezerwacjami. Czasami wystarcza, zwykłe dodanie linku i odnośnika w tekście, natomiast w pewnych sytuacjach warto zamieścić przycisk. Dodanie przycisku stanowi idealne rozwiązanie, kiedy chcesz zwrócić uwagę użytkowników właśnie na ten element strony www. Poniżej pokażę, Ci jak dodać przycisk w WordPressie. 

Będąc zalogowanym na swoje konto WordPress przejdź do sekcji wpisy, tak aby dodać przycisk. Możesz go dodać zarówno podczas tworzenia nowego wpisu, jak również edycji istniejącego. Przejdź w lewym górnym rogu do sekcji dodawania bloków i odszukaj z listy Przyciski. 

Dodanie nowego bloku we wspie wordpress - przyciski

Po kliknięciu pojawi Ci się okno, zgodnie z którym możesz edytować przycisk zgodnie z Twoimi potrzebami. 

Jak dodać przycisk w WordPressie?

Korzystając z paska nawigacyjnego nad przyciskiem, jak również sekcji Blok znajdującej się po prawej stronie możesz m.in.: 

  • dodać napis na przycisku, 
  • nadać kolor oraz kształt,
  • określić jego lokalizację we wpisie (np. wyśrodkowanie) 
  • podlinkować, czyli dodać hiperłącze które spowoduje, że po kliknięciu w przycisk użytkownik zostanie przekierowany na odpowiednią podstronę

Mam nadzieje, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie jak dodać przycisk w WordPressie. Pamiętaj, aby projektując ten element strony był on czytelny i dopasowany do całego wyglądu strony. Obecnie coraz więcej  użytkowników zwraca uwagę na to, jak wyglądają strony www oraz czy ich funkcjonalność spełnia ich oczekiwania. 

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress