Jak ustawić kategorię dla wpisów w WordPressie?

Dodając swoje pierwsze wpisy w WordPressie zauważyłeś zapewne, że istnieje możliwość przypisania go do kategorii. Zarówno kategorie, jak i tagi w WordPressie pozwalają na uporządkowanie oraz lepsze nakierowanie ruchu na Twojej stronie internetowej. Przydzielenie wpisów do konkretnych kategorii pozwoli też na uporządkowanie treści. Poniżej pokażę Ci, jak ustawić kategorię dla wpisów w WordPressie. 

Mimo, że kategorie oraz tagi na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią to jednak jest pewnie element, na który warto zwrócić uwagę. Kategorie to najczęściej stosowana metoda grupowania treści w witrynach WordPress. Pozwala przypisać publikowane treści do określonych tematów lub ich grup, które są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Kategoria symbolizuje temat lub grupę tematów, które są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Warto pamiętać, aby wpisy był dodany do jednej kategorii, przydziale go do kilku kategorii może spowodować zamieszanie. Tagi pozwalają natomiast na rozpoznanie treści ze względu na ich zawartość. W przeciwieństwie do kategorii do wpisu możesz, a nawet powinieneś dodać kilka tagów. Jest to nic innego jak zestaw słów kluczowych, jakie pojawią się w danym wpisie. 

Autoinstalator WordPress — jak zainstalować WordPressa?

Jak przypisać wpis do kategorii w WordPressie?

Zanim przypiszesz wpis do konkretnej kategorii, to upewnij się czy taka na pewno została stworzona. Możesz to wykonać w bardzo prosty sposób. Na początek zaloguj się do kokpitu zarządzania WordPressem, a następnie po lewej stronie kliknij Wpisy —> Kategorie.

tworzenie kategorii w wordpressie

W tym miejscu możesz sprawdzić listę stworzonych kategorii, jak również dodać nową.

Dodanie nowej kategorii - WordPress

Uzupełnij odpowiednio pola a następnie kliknij przycisk Utwórz kategorię. Teraz Tworząc nowy wpis lub edytując dotychczasowy możesz przydzielić go do stworzonej kategorii. Przejdź do zakładki Wpisy —> Wszystkie wpisy i wybierz ten, dla którego chcesz dokonać zmiany. Następnie przejdź do sekcji po prawej stronie o nazwie Wpis i zjedź do Kategorie. W tym miejscu możesz zaznaczyć, do której kategorii wpis mam zostać przydzielony.

Jak ustawić kategorię dla wpisów w WordPressie?

To wszystko, aby zapisać zmiany kliknij Aktualizuj (jeśli post jest już opublikowany) lub Zapisz szkic (jeśli post ma jeszcze status Szkicu). 

Mam nadzieje, że udało się odpowiedzieć na pytanie jak ustawić kategorię dla wpisów w WordPressie. Stworzenie odpowiedniej listy kategorii, jak również uporządkowanie wpisów niesienie ze sobą wiele korzyści. Być może na początku będzie to zajęcie, które pochłonie trochę czasu i zaangażowania, aby przygotować odpowiednią listę kategorii, natomiast później nowe wpisy będziesz mógł przypisać za pomocą kilku kliknięć. 

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress