Bezpieczne przekazywanie danych dostępowych przez “Secret LH.pl”

Kiedy zdecydujesz się na przeniesienie hostingu do LH.pl poprosimy Cię o przekazanie Opiekunowi Migracji danych dostępowych do Twoich obecnych usług – panelu zarządzania serwerem, FTP, kont pocztowych i baz danych. W trosce o bezpieczeństwo i poufność prosimy o przesyłanie ich przez narzędzie do tworzenia szyfrowanych notatek dostępne na stronie https://secret.lh.pl

Jak utworzyć i udostępnić notatkę na stronie secret.lh.pl

Aby utworzyć szyfrowaną wiadomość wejdź na stronę https://secret.lh.pl. Dane, które chcesz udostępnić wpisz w widocznym oknie edycji:

Pole do wpisania danych

Zalecamy zabezpieczenie notatki hasłem. Może to być np. numer telefonu podany w Twoim panelu klienta lub losowe hasło, które przekażesz odbiorcy notatki innym kanałem kontaktu np. w osobnej wiadomości. Hasło wystarczy wpisać w odpowiednim polu na górnym pasku narzędzi na stronie secret.lh.pl.

Notatka będzie miała też określony termin wygaśnięcia, po którym zostanie usunięta. Możesz samodzielnie dostosować okres ważności notatki, wybierając odpowiednią wartość w polu “Wygasa za”. Domyślnie ustawiony jest tydzień. Po tym czasie notatka zniknie bezpowrotnie.

Pole do ustawienia hasła

Po uzupełnieniu treści notatki i hasła kliknij “Wyślij”. Zostanie wygenerowany bezpieczny link, widoczny w polu “Twoja wklejka to...”.

Skopiuj ten link i wyślij go odbiorcy notatki (np. Opiekunowi Migracji, któremu przekazujesz dane) w wiadomości e-mail.

Link do Twojej notatki

Aby odczytać notatkę odbiorca będzie potrzebował linku i ustawionego przez Ciebie hasła.

Widok po otwarciu linku przez odbiorcę

Dzięki tej metodzie Twoje dane zostaną przekazane w bezpieczny sposób i nie będą niepotrzebnie przechowywane np. w treści korespondencji na Twojej skrzynce e-mail.

Raport rynku WordPress