Jak ustawić podpis (stopkę) na webmailu

Ustawienia interfejsu Webmail w LH.pl umożliwiają dodanie podpisu, który będzie automatycznie dopisywany na końcu każdej wysłanej wiadomości. Użytkownik może w tym miejscu umieścić np. swoje dane kontaktowe i traktować to miejsce jako wizytówkę dołączaną do każdego maila.

Aby ustawić podpis w Webmailu, wykonaj poniższe czynności:

  1. Zaloguj się do swojej skrzynki pocztowej na stronie poczta.lh.pl.
  2. Po zalogowaniu się kliknij w przycisk Ustawienia w górnym prawym rogu.
  3. W ustawieniach wejdź do zakładki Tożsamości, a następnie w kolumnie obok zaznacz swój adres e-mail.
  4. Wprowadź treść swojego podpisu w polu Podpis.

Treść podpisu można wprowadzić w formie tekstowej lub z wykorzystaniem znaczników HTML. Aby jednak znaczniki HTML były wykorzystywane, konieczne jest zaznaczenie pola Podpis w HTML.

Po wprowadzeniu treści podpisu zachowaj go przyciskiem Zapisz. Od teraz każda wiadomość wysłana z poziomu Webmaila (serwisu poczta.lh.pl) będzie zawierać ustawiony przez Ciebie podpis.

Jak dodać obraz do podpisu?

Aby wyświetlić obraz w stopce wiadomości, należy przełączyć podpis na tryb HTML i wstawić obrazek z adresu URL.

Krok 1: Uzyskaj adres URL obrazu

Zatem zanim wstawimy obrazek do stopki, musimy uzyskać adres URL wskazujący na nasz plik graficzny. Skąd go wziąć?

Gdy obrazek jest już umieszczony w sieci, np. na Twojej stronie:

Otwórz stronę, na której znajduję się obrazek, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj adres obrazu”. Do schowka zostanie skopiowany adres URL wskazujący bezpośrednio na plik JPG/PNG.

Gdy obrazek znajduje się u Ciebie na dysku i nie ma go jeszcze w sieci:

W takiej sytuacji konieczne jest umieszczenie obrazka np. na swoim serwerze. Za pomocą dowolnego klienta FTP (np. FileZilla) połącz się ze swoim serwerem FTP, a następnie przekopiuj na niego plik ze swoim obrazem (np. „logo.png”).

  • Jeśli plik z obrazem został umieszczony w głównym folderze (public_html), to jego adres URL wygląda następująco: http://serwerXXXXX.lh.pl/logo.png
  • Jeśli plik z obrazem został umieszczony w folderze, na który wskazuje Twoja domena, to jego adres URL wygląda następująco: http://adres-witryny.pl/logo.png

Krok 2: Wstaw obraz z adresu URL do podpisu

Mając adres URL obrazka, należy wstawić go teraz do stopki. W tym celu w zakładce z edycją stopki zaznacz pole „Podpis w HTML”. Następnie kliknij w przycisk „HTML” w pasku narzędzi edytora podpisu. Wyświetli się nowe okno z edytorem HTML.

W oknie z edycją źródła w HTML-u dopisz na końcu swojej stopki poniższy fragment:

<img src="http://adres-witryny.pl/logo.png" />

Powyższy fragment należy zaktualizować o swój własny adres URL obrazka. Zamiast „http://adres-witryny.pl/logo.png” wpisz adres prowadzący do Twojego obrazka. Następnie kliknij w przycisk „Aktualizuj”.

Powrócisz do ekranu edycji stopki i zobaczysz teraz podgląd swojego obrazka. Jeśli wszystko się zgadza, zachowaj zmiany przyciskiem „Zapisz”.

Krok 3: Ustaw wysyłanie wiadomości w formacie HTML

Aby załączony w stopce obrazek był widoczny, musisz wysyłać wiadomość w formacie HTML. Możesz to przełączać ręcznie przy tworzeniu wiadomości, ale zdecydowanie wygodniejszym sposobem jest zmiana domyślnego formatu nowej wiadomości na HTML. Jak to zrobić?

Wejdź do zakładki „Ustawienia > Preferencje > Tworzenie wiadomości”. W tym miejscu znajdziesz pole „Twórz wiadomości HTML”. Zmień wartość tej opcji na „Zawsze”. Od teraz wszystkie tworzone wiadomości będą automatycznie ustawione na format HTML, dzięki czemu stopka z grafiką zostanie prawidłowo dodana.

Grafika będzie automatycznie ładowana u wszystkich odbiorców, którzy mają włączoną funkcję odbierania wiadomości HTML i zezwalają na wyświetlanie obrazów w wiadomościach e-mail.