Jak dodać podstronę w WordPressie?

Jak dodać podstronę w WordPressie

Mimo, że WordPress jest przyjaznym oraz intuicyjnym narzędziem to warto wyjaśnić oraz pokazać wykonanie podstawowych operacji. Z tego artykułu dowiesz się czym są podstrony oraz jak dodać podstronę w WordPressie. Zobacz, jakie to proste i szybkie. Wystarczy, że wykonasz wszystkie kroki przedstawione poniżej. Nie bez powodu WordPress jest najpopularniejszym CMS do tworzenia stron.

Czym są strony, podstrony i wpisy

Strony to treści statyczne i jest to najczęstszy sposób publikowania stałych, rzadko aktualizowanych informacji. Wpis jest formularzem wprowadzania treści dynamicznych. Wpisy są publikowane w porządku chronologicznym i można je ze sobą łączyć za pomocą tagów lub kategorii. Strony mogą znajdować się w tej samej hierarchii lub być ułożone w gałęzie (podstrony) na blogu. Aby ułatwić czytelnikom nawigację i poruszanie się po serwisie, warto umieścić linki w menu głównym swojego bloga – linki do podstron, które zawierają ważne treści.

Elementy najczęściej zamieszczane w formie podstron:

  • Formularz kontaktowy
  • Najważniejsze informacje o firmie – np. w postaci zakładki
  • Portfolio i wykonane realizacje
  • Oferta – np. przedstawiona w postaci graficznej
  • Mapka z lokalizacją firmy
  • Odnośniki do zewnętrznych stron (opcjonalnie)

Jak dodać nową podstronę w WordPressie?

Gdy instalujesz WordPressa na nowej stronie internetowej i logujesz się do panelu administracyjnego po raz pierwszy, zobaczysz zakładki z różnymi opcjami. Wybierz po lewej stronie zakładkę Strony -> Wszystkie strony.

Dodanie nowej strony WordPress

Następnie w celu dodania nowej podstrony kliknij przycisk Dodaj nową.

Jak dodać podstronę w WordPressie?

Teraz nadaj tytuł oraz treść jaka ma się na niej znajdować. Jeśli chcesz zapisać zmiany kliknij przycisk Zapisz szkic. Natomiast jeśli chcesz od razu opublikować stronę to kliknij Opublikuj.

Publikowanie nowej podstrony w WP

To wszystko, podstrona została poprawnie dodana.

Jak edytować podstronę w WordPressie?

W celu dokonania zmiany na podstronie ponownie przejdź do zakładki Strony –> Wszystkie strony. Następnie najedź myszkę na tę, dla której chcesz dokonać edycji. Podświetla Ci się teraz opcje m.in. Edytuj.

Edycja podstrony w WordPressie

Po dokonaniu zmian, wystarczy że klikniesz przycisk Aktualizuj, aby zapisać zmiany.

Podsumowanie

Wiesz już, jak dodać podstronę w WordPressie. Jest to tylko jednak z wielu podstawowych możliwości, jakie oferuje ten popularny CMS. Pamiętaj, że wiele zmian da się cofnąć. Zwłaszcza jeśli posiadasz hosting WordPress oraz dostęp do 30 dniowego backupu. Podczas początkowego tworzenia strony internetowej zapewne nie raz będziesz potrzebować pomocy. Warto zajrzeć do Kompendium Wiedzy WordPressa, w którym znajdziesz odpowiedzi na wiele interesujących Cię pytań.

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.