Jak usunąć konto użytkownika w WordPressie?

WordPress to darmowy system zarządzania treścią, w którym użytkownicy mogą tworzyć strony internetowe lub je aktualizować, co oznacza, że ​​nie muszą uczyć się kodowania. Ta witryna umożliwia użytkownikom tworzenie lub edytowanie kont na jej stronie, instalowanie bezpłatnych lub płatnych motywów, aktualizowanie lub tworzenie treści. Czasami zdarza się, że do strony posiada dostęp kilka osób np. gdy zlecamy wykonanie prac developerskich. Popularną praktyką jest stworzenie osobnego konta użytkownika na potrzeby wykonania zlecenia. Co jednak, kiedy prace zostaną wykonane na stronie? Lepiej zostawić takie konto, czy może usunąć? Ze względu na bezpieczeństwo i ryzyko nieautoryzowanego dostępu osób trzecich zalecamy usuwanie niepotrzebnych kont. Poniżej pokażę Ci, jak usunąć konto użytkownika w WordPressie. 

Na samym początku zaloguj się na swoje konto do kokpitu WordPressa. Po lewej stronie wybierz z menu Użytkownicy —> Wszyscy użytkownicy

Jak usunąć konto użytkownika w WordPressie

Zobaczysz teraz listę użytkowników, dla których zostały stworzone osobne konta dostępowe. W celu usunięcia konkretnego konta, zaznacz je myszką po lewej stronie od jego nazwy.  Następnie kliknij przycisk Usuń

Potwierdzenie usunięcia konta wordpress

Po chwili zobaczysz nowe okno, w którym konieczne będzie potwierdzenie usunięcia konta.  Kliknij Potwierdź usuwanie. To wszystko, konto użytkownika zostało usunięte. 

Teraz wiesz już jak usunąć konto użytkownika w WordPressie. Pamiętaj, że w razie konieczności możesz utworzyć nowe konto dostępowe. Warto jednak pamiętać, aby hasło jakie mu nadajesz było bezpieczne. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z jednego z wielu dostępnych generatorów haseł.  Nie zostawiaj także zapisanych haseł na luźnych kartkach, czy też miejscach do których wszyscy mają dostęp. 

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.
Raport rynku WordPress