Jak zmienić adres mailowy innego użytkownika w WordPressie?

Zmiana adresu e-mail w WordPressie

Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś zmienić adres mailowy, jaki został przypisany dla konta użytkownika w WordPressie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zmiana adresu mailowego może być niezbędna, w sytuacji kiedy dany użytkownik nie ma dostępu do dotychczasowego adresu mailowego. Dzięki tej zmianie będzie mógł odzyskać hasło, a tym samym zalogować się na swoje konto. Posiadając role administratora możesz szybko i sprawnie zmienić adres mailowy dla konkretnego konta. Wykonaj poniższe kroki i zobacz jak zmienić adres mailowy innego użytkownika w WordPressie. 

Logowanie do WordPressa

Aby zaktualizować adres mailowy, na początku zaloguj się na swoje konto administratora. Po  zalogowaniu przejdź do zakładki Użytkownicy, Wszyscy użytkownicy.  

Zmiana ustawień konta użytkownika WP

Zmiana maila dla innego użytkownika WordPress

Zobaczysz teraz listę utworzonych użytkowników. Wybierz z listy tego, dla którego ma zostać dokonana zmiana i przejdź do jego edycji. Następnie zobaczysz okno, w którym możesz dokonać aktualizacji niektórych informacji o koncie m.in. adres mailowy.

Jak zmienić adres mailowy innego użytkownika w WordPressie?

W polu E-mail (wymagane) wpisz adres mailowy, który chcesz zmienić dla użytkownika. 
Teraz wystarczy, że zapiszesz zmiany klikając przycisk Zaktualizuj konto użytkownika

Zapisanie zmian w ustawieniach na koncie użytkownika wordpress

Teraz wystarczy, że zapiszesz zmiany klikając przycisk Zaktualizuj konto użytkownika


Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić adres mailowy innego użytkownika w WordPressie. Na początku podczas przygody z WordPressem wykonanie wielu operacji w kokpicie może wydawać się dość skomplikowane. Jednak nic bardziej mylnego. Jeśli śledzisz nasze wpisy na bieżąco to zapewne zauważyłeś, że wiele czynności zajmuje dosłownie kilka chwil i jest bardzo prosta do wykonania.

Przeczytaj także:


Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.