4 zalety szybkiego hostingu w chmurze

4 zalety hostingu w chmurze

Hosting w chmurze to nowoczesne, stabilne i bezpieczne rozwiązanie dla Twojej strony internetowej. Hostingi umieszczone na infrastrukturze fizycznej, przestarzałym sprzęcie serwerowym, czy w “domowych” serwerowniach przechodzą do lamusa. I słusznie!

Co to jest szybki hosting?

Szybki hosting to serwer, który w najbardziej optymalny sposób wykorzystuje posiadane zasoby tak, aby w jak najkrótszym czasie przetwarzać zapytania serwerowe i wyświetlić stronę WWW w przeglądarce.

Na szybki hosting wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to:

Solidny sprzęt serwerowy

Sprzęt serwerowy to przede wszystkim procesory, pamięć RAM i dyski. Im nowocześniejsze i bardziej wydajne będą te elementy, tym hosting będzie szybszy. Między różnymi modelami procesorów mogą być naprawdę ogromne różnice w wydajności i prędkości działania. Każda nowa generacja procesorów czyni pracę CPU bardziej wydajną i szybszą, co jednoznacznie przekłada się na czas wykonywania się skryptów na serwerze, a także czas ładowania strony WWW. Pamięć operacyjna RAM, która działa nierozłącznie z CPU, także ma wpływ na to jak szybko przetwarzane są zapytania i wysyłane są informacje zwrotne, np. do skryptów, bazy, czy przeglądarki.

Dyski na serwerze wykonują operacje odczytu i zapisu. Im szybciej to zrobią, tym szybsza jest wydajność oraz odpowiedź serwera na zadane mu akcje. 

Mocna konfiguracja

Strona WWW w pierwszej fazie ładowania odpytuje serwer DNS. Czas odpowiedzi serwera DNS jest pierwszą determinantą prędkości ładowania. Im krótszy czas odpowiedzi serwera DNS, tym szybciej rozpoczyna się proces renderowania strony na serwerze docelowym. 

Mocna konfiguracja serwera to także dostępność najnowszych wersji oprogramowania SQL i PHP. Na hostingu możemy samodzielnie konfigurować interpreter PHP, czyli oprogramowanie, które odczytuje skrypty PHP, stanowiące backend strony WWW. Im wyższa wersja PHP na serwerze i w aplikacji, tym szybsze jest ładowanie strony internetowej. Jeżeli utrzymujemy aktualną wersję oprogramowania aplikacji, warto, by hosting oferował nam najnowszą wersję interpretera PHP. 

Nieobciążona infrastruktura u hostingodawcy 

Nawet najmocniejszy sprzęt serwerowy i najwydajniejsza konfiguracja może być przeciążona, jeżeli korzystać z niej będzie zbyt wielu użytkowników. Szybki serwer to hosting, który reguluje obciążenie zasobów serwerowych: mocy procesora CPU, pamięci RAM, czy dostępnej przestrzeni dyskowej tak, by zawsze zachować odpowiedni bufor na wypadek chwilowych przeciążeń, awarii, czy wzmożonych potrzeb klientów. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku hostingu współdzielonego, na którym użytkownicy kont hostingowych “dzielą” zasoby serwerowe między sobą. 

Fizyczna lokalizacja serwerów

Im bliżej Ciebie i Twoich klientów znajduje się serwerownia, z której korzystasz, tym lepiej. Przesył danych, nawet gdy są one wysyłane za pomocą ultraszybkich łącz, musi trwać. Im dłuższą mają do pokonania drogę, tym czas przesyłu staje się dłuższy. Jeżeli Twoi klienci znajdują się w Polsce lub krajach sąsiadujących z Polską, najlepszym wyborem dla Ciebie będzie serwer znajdujący się w naszym kraju. Co ważne, mieszkając w Poznaniu nie odczujesz różnicy w ładowaniu się strony WWW hostowanej na serwerze w Gdańsku, czy Warszawie. Opóźnienia w ładowaniu dostrzeżesz wtedy, gdy Twój serwer będzie znacząco oddalony od Ciebie, np. w USA, Australii, czy Kanadzie. 

Skalowalność szybkiego hostingu w chmurze 

Szybki hosting to serwer, który błyskawicznie dostosowuje się do zmieniających się potrzeb i jest skalowalny. Skalowalność oznacza możliwość wzmacniania mocy obliczeniowej o dodatkowe zasoby procesora i pamięci RAM tak, by serwer w danym momencie był w stanie przyjąć wzmożony ruch i sprostać potrzebom aplikacji. 

Skalowalność to także elastyczność w redukcji zasobów, np. po zakończonej akcji promocyjnej lub całym sezonie sprzedażowym. Elastyczność w doborze zasobów pozwala użytkownikowi na spokojny sen w okresach wzmożonego ruchu, przy jednocześnie ekonomicznym podejściu do kosztów generowanych przez wzmocnienia. Jeżeli szukasz elastycznego i skalowalnego rozwiązania hostingowego, Cloud Server w LH.pl idealnie wpisze się w Twoje potrzeby.  

Niezawodność szybkiego hostingu w chmurze 

Szybkość w hostingu może być także definiowana poprzez niezawodność, stabilność oraz czas reakcji na anomalie. Szybka reakcja na przeciążenia, ataki DDoS, zdarzenia fizyczne w serwerowni, awarie sprzętowe lub sieciowe to klucz do zapewnienia usługi hostingowej wysokiej jakości. W hostingu niezawodność jest opisywana przez parametr SLA. Im jest on wyższy, tym bardziej niezawodna jest infrastruktura serwerowa. 

Szybki hosting to mniej zmartwień dla Ciebie 

Pracujesz nad optymalizacją strony internetowej? A może tworzysz strony i chcesz oddać klientowi aplikację, która pod każdym względem, także wydajności, zaprezentuje się przyzwoicie? Szybki hosting jest wsparciem Twoich wysiłków. Nawet najlepiej zoptymalizowana strona WWW będzie działać wolno, jeżeli pod jej maską umieszczony zostanie przestarzały sprzęt serwerowy, wolne dyski, procesory i niewydajna pamięć RAM.

Szybki hosting wpływa także na wyniki w marketingu

Nikt nie lubi wolnych stron. Ani Google, ani Twoi klienci. Wolny serwer może negatywnie wpłynąć na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Jeżeli inwestujesz w SEO, upewnij się, że po stronie serwera nie ma żadnych technicznych przeszkód, które mogłyby osłabić Twoje działania. 

Serwer może wpłynąć nie tylko na pozycjonowanie, ale także wyniki kampanii reklamowych. Google proponuje niższe stawki reklamodawcom, których strony są autentyczne, nie wprowadzają w błąd, a także szybko się ładują w przeglądarkach. 

Szybki serwer i szybko ładująca się strona WWW to także lepsze doświadczenia Twoich klientów i wyższy współczynnik konwersji, niezależnie od tego czy sprzedajesz coś w sklepie internetowym, czy zależy Ci na przyciągnięciu uwagi do opublikowanych treści. 

Szybki hosting = cloud server w LH.pl

Szukasz szybkiego hostingu dla swojej strony lub sklepu? Nie mogłeś trafić lepiej! Cloud Server w LH.pl skupia w sobie najważniejsze cechy:

  • jest skalowalny
  • jest stabilny i niezawodny
  • wspomaga działanie stron WWW i optymalizuje ich ładowanie
  • wspiera działania marketingowe w Twojej organizacji. 

Wybierz pakiet dla siebie i rozpocznij przygodę na nowoczesnym serwerze w chmurze. 

Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Aneta Rutkowska
Lubi gdy wszystko działa, a najlepiej jeżeli działa szybko. W szczególności strony internetowe. Pomaga użytkownikom WordPressa zrozumieć go lepiej. Gdyby fizycy mieli taką umiejętność wyjaśniania skomplikowanych rzeczy, wszyscy rozumielibyśmy fizykę kwantową. Na co dzień koordynuje różne procesy w najlepszej firmie hostingowej w Polsce – LH.pl.