Jak wysłać e-mail z ukrytą kopią?

Czasami zdarzają się sytuacje, w których musisz przesłać wiadomość e-mail do kilku odbiorców. Możesz oczywiście skopiować treść wiadomości i wysyłać ją do każdego z adresatów osobno. Są jednak pewne sposoby, aby przyspieszyć ten proces. Wystarczy, że skorzystasz z pewnej funkcji dostępnej w naszym kliencie poczty poczta.lh.pl. Pokaże Ci, jak wysłać e-mail z ukrytą kopią oraz na co zwracać uwagę podczas wysyłki. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie zwłaszcza w pracy biurowej, gdzie regularnie masz zapewne do wysłania wiadomości o takiej samej treści, którą skierujesz do wielu odbiorców.

Wykupiłeś domenę i serwer w LH.pl? Sprawdź, jak założyć skrzynkę e-mail

Dodawanie ukrytej kopii przy wysyłaniu wiadomości

Jeśli obsługujesz skrzynki pocztowe na serwerach LH.pl możesz zalogować się do swojego konta e-mail przechodząc na adres: poczta.lh.pl. Podczas logowania wpisz pełną nazwę skrzynki odbiorczej, jak również hasło które dla niej ustawiłeś.

Po zalogowaniu na skrzynkę przejdź do trybu tworzenia wiadomości.

Wystarczy, że klikniesz w lewym górnym rogu przycisk Utwórz. Teraz pokaże Ci, jak wysłać e-mail z ukrytą kopią. W sekcji Do kliknij po prawej stronie “+” i wybierz z listy Ukryta kopia.

Jak wysłać e-mail z ukrytą kopią?

Pojawi Ci się teraz nowy wiersz o nazwie Ukryta kopia.

Ukryta kopia wiadomości na poczta.lh.pl

Wpisz wszystkie adresy mailowe, do których ma zostać wysłana wiadomość. Możesz wpisać je pojedynczo, oddzielając każdy z nich przecinkiem lub przez dodanie z utworzonej uprzednio listy kontaktów. Po wskazaniu adresatów, tematu oraz treści wiadomości kliknij Wyślij, aby wysłać wiadomość do odbiorców.

Nie pamiętasz danych logowania na swoją pocztę? Sprawdź, jak zmienić hasło do skrzynki e-mail

WAŻNE! Pamiętaj, że podczas tworzenia wiadomości pole Do jest jawne. Oznacza to, że po wysłaniu wiadomości wielu odbiorcom będą oni w nagłówku widzieli adres mailowy, jaki wpisałeś w tym polu. Jeśli nie chcesz, aby ten adres był widoczny możesz je pominąć. Wystarczy, że wpiszesz listę odbiorców w polu Ukryta kopia. Dzięki, temu każdy kto otrzyma tę wiadomość zobaczy w nagłówku tylko swój adres mailowy, tak jakby ta wiadomość została skierowana tylko do niego.

Raport rynku WordPress