Jak dodać kolumny we wpisie w WordPressie?

Tworzenie ciekawych, a zarazem przejrzystych wpisów jest jednym z podstawowych elementów dobrej strony internetowej. Jako, że coraz więcej użytkowników interesuje się tematyka stron www, jak również marketingiem internetowym to stworzenie dobrej strony internetowej jest podstawą i pozwoli na zwiększenie ilości odwiedzin. Jednym z prostych i ciekawych rozwiązań jest wykorzystanie kolumn tworząc wpis na bloga. W tym artykule pokażę Ci, jak dodać kolumny we wpisie w WordPressie.

Autoinstalator WordPress — jak zainstalować WordPressa?

Krok 1 – Logowanie do WordPressa

Na początku zaloguj się na swoje konto w WordPressie. Następnie przejdź do sekcji Wpisy. W tym miejscu możesz dodać nowy lub edytować istniejący już wpis. Teraz przejdź w lewym górnym rogu do sekcji dodawania bloków i odszukaj z listy pozycję Kolumny.

Dodanie bloku do wpisu WordPress o nazwie kolumny

Krok 2 – Odpowiadamy na pytanie: Jak dodać kolumny we wpisie w WordPressie?

Po kliknięciu w przycisk Kolumny obaczysz okno, w którym możesz wybrać wariant kolumn, jakie mają zostać dodane do wpisu. 

Jak dodać kolumny we wpisie w WordPressie

Po kliknięciu w interesujący Cię układ kolumny zostaną dodane. Klikając na znak + w każdej z nich możesz wybrać element, który zostanie w niej zamieszczony. 

Personalizacja kolumny we wspie WOrdPress

Możesz na przykład w kolumnie znajdującej się po lewej stronie zamieścić zdjęcie, a po prawej tekst. Wszystko zależy od Ciebie oraz rodzaju wpisu, jaki dodasz. 

Gdy skończysz tworzyć wpis wystarczy, że go Zapiszesz / Zaktualizujesz. Teraz, wiedząc jak dodać kolumny we wpisie w WordPressie będziesz mógł tworzyć ciekawe i przejrzyste posty dla użytkowników. 

Przeczytaj także:

Darmowy kurs WordPress
Poradnik WordPress
Artykuł odpowiedział na twoje pytanie? Udostępnij go dalej:
Obrazek domyślny
Karolina Wierzbińska
Zwolenniczka innowacyjnego podejścia do biznesu w sieci. Od kliku lat głównym zamiłowaniem jest SEO i Content Marketing. Nieustannie śledzi wszelkie nowinki technologiczne. Na co dzień entuzjastka zdrowego trybu życia i zwierząt.